MAHJONGCLUB "BAMBOE ACHT" -         cursussen - workshops - open speelavonden
RSS Fan worden

Bezorgd voor FeedBurner


Recente posts

Genieten in Parijs
Libelle Zomerweek 2012 te Almere
Terugblik op de play-off van de Li-groep
Debutante José pakt gedecideerd de titel
KAMPIOEN!!!

Categorieën

Inloopavond
Kampioenscompetitie
PR-activiteiten
Sponsoring
Toernooien
Toernooien Buitenland
Trainingsavonden

Archief

May 2012
April 2012
March 2012
February 2012
January 2012
December 2011
November 2011
October 2011
September 2011
August 2011
July 2011
June 2011
May 2011
April 2011
March 2011
February 2011
January 2011
December 2010
November 2010
October 2010

Mogelijk gemaakt door

Bamboe Acht-blog

In de CHU-groep (maar nog even niet)

Na het behalen van de kampioenscompetitie, waar ik eerst eigenlijk niet aan mee wilde doen, heb ik me serieus voorbereid om daar ook echt in mee te kunnen draaien. Dat betekende allereerst dat ik moest leren spelen met spelen zonder cijfers.
Op de open inloopavond heb ik daar voor het eerst mee geoefend. Dat was echt een overweldigend succes!!
Ik maakte maar liefst driemaal een valse mahjong, wat mij op sowieso al op -180 punten kwam te staan, hoewel ik geloof dat mijn medespelers bij die eerste keer nog mededogen met me hadden en er geen aftrek van punten was.
Maar ik had geen idee dat júist het tellen van bamboestokjes mij zoveel moeite zou kosten. Ik had verwacht me te kunnen verslikken in de symbolen van de tekens, maar met bamboe….
Ik zag namelijk een bamboe 6 aan voor een bamboe 4 en een bamboe 9 voor een bamboe 6, terwijl ik er toch echt tot tweemaal toe van overtuigd was een prachtige zuivere straat gemaakt te hebben.
Helaas zijn de ogen van Harry net haviksogen, zo snel als hij dat doorheeft. Maar ja, hij speelt het spel ook al zo lang dat voor hem al die symbolen net zo vertrouwd zijn als dat voor mij met cijfers het geval is.
Wel was ik blij dat ik die avond niet de enige was die zo’n fout maakte. Ook een medespeelster die voor het eerst met een spel zonder cijfers speelde had er moeite mee en ook zij gek genoeg met de bamboe. Zij zag een bamboe 7 aan voor een bamboe 6 in het 'telefoontje' (verweven straat).
Maar goed, een mens leert van zijn fouten, deze zal ik vast niet nogmaals maken en na zo’n slechte generale kon het vanavond alleen maar beter gaan.
Maar dan komt er ineens een andere kink in de kabel. Vlak voor het weekend raak ik geveld door de griep en ik ben helaas niet genoeg hersteld om mee te kunnen doen vanavond. Ik baal daar behoorlijk van, maar het is niet anders.
Vanuit thuis wil ik jullie allemaal vanavond succes wensen en mezelf bij deze bij mijn tafeldames verontschuldigen.
Tot de volgende keer, groetjes José

2 Reacties op In de CHU-groep (maar nog even niet):

Comments RSS
Rietje Fontaine on Wednesday, January 25, 2012 9:04 PM
wens je beterschap en tot over twee weken Rietje
Reageren op een reactie


Rietje Fontaine on Wednesday, January 25, 2012 9:05 PM
Wens je beterschap en tot over twee weken Rietje
Reageren op een reactie

Voeg een reactie toe:

Uw naam:
E-mailadres: (vereist)
Website:
Reactie:
Maak uw tekst groter, vetgedrukt, schuingedrukt en meer met HTML tags. Zo werkt het.
Post Comment