Voor de 10e keer reisden Jeroen en ik af naar België om te genieten van een weekendje relaxen en mahjongen!
Vijf keer vertoefden we in Mechelen en nu alweer voor de vijfde keer was Temse onze eindbestemming.
Oké, één keer was het alleen Jeroen, die vertrok naar ons buurlandje en dat ging ook gelijk mis, hij miste een afslag
(“schuld van de navigatie”) en kwam een half uur te laat.
Dus gewoon op vrijdag al naar België is veel relaxter en dat doen we dus voortaan altijd.
Bij vertrek toch nog een puntje van stress: “Vroeg Peter Van Damme mij op het Valentijnstoernooi om de kleedjes
mee te nemen of niet?” Toch de kleedjes maar ophalen en meenemen, beter mee verlegen dan om verlegen.
Na een heerlijk verblijf in Beveren gingen we zaterdag vol goede mahjongmoed op weg naar Temse waar we zoals
altijd gastvrij werden ontvangen met koffie en cake.
Bij binnenkomst in de Emiel Naudtszaal viel het gelijk op: 16 schitterende mahjongtafels lachten de spelers tegemoet, wat een feest om te zien. Nou die kleedjes konden dus gewoon in de auto blijven! Prima!

Michel vertelde me dat ze op vrijdag naar Amsterdam waren afgereisd om de tafels op te halen. Gefeliciteerd met jullie prachtige aanwinst!
Van de 64 spelers troffen we 34 Nederlanders, 17 Fransen, 1 Duitser,
1 Portugese en 11 Belgen. Toch weer een Nederlands onderonsje?
Ik vind het juist zo leuk om tegen buitenlanders te spelen.
Maar daar was volgens mij door de organisatoren, Peter en Michel Van Damme, rekening mee gehouden bij de indeling van de tafels.
Ik speelde tegen 3 Belgen, 5 Fransen, 1 Portugese en 3 Nederlanders.
Een internationale dag dus voor mij. Ook heb ik verder van andere
spelers geen “klachten” gehoord dat ze te veel tegen hun landgenoten
moesten spelen. Chapeau voor dit punt van aandacht.
Na de eerste twee rondes was ik zeer tevreden met mijn 4 tafelpunten. Vooral omdat ik aan de eerste tafel mezelf
van de laatste plaats had teruggevochten naar de tweede plaats. Ook aan tafel twee tegen Peter, Gerda en Marion
was de strijd om de tweede plaats heel spannend. Leuk van die tafels waar je tot het laatste spel niet weet wie er met de grootste winst vandoor gaat.
In de pauze tussen de tweede en de derde ronde besprak ik dit feit met Desirée Heemskerk.
Dat had ik niet moeten doen!
Het ging direct mis in de derde ronde. Het feit dat ik hardop gezegd had dat ik het niet leuk vind dat er één
iemand aan tafel zodanig uitloopt dat de anderen er niets meer tegen kunnen doen was blijkbaar door mijn
onbewuste opgevangen als: “Ik vind het geweldig als dit gebeurt!!!”
Apolline Draux was degene die aan mijn derde tafel keer op keer mahjong maakte met een aantal selfdraws
en tot overmaat van ramp was ik iedere keer degene die de winning tile weggaf aan die tafel.
Nog een wonder dat ik er met 1 tafelpunt uit kwam.
Niet meer doen dus, dat hardop bespreken van iets wat je niet leuk vindt, je onderbewuste kent het woordje “niet” niet!! Q.e.d.
Aan de laatste tafel liet de wong mij volledig in de steek en gooide ik ook nog in de gong de winnende tekens 7
voor Paula weg. Zij won de tafel en hield daarmee Alexandre Martin af van toernooiwinst. De eindzege ging zo naar Marianne Croeze. Excuséz-moi, Alexandre! Gefeliciteerd Marianne. Nul tafelpunten vielen mij ten deel als afsluiting van deze “Belgium Open”. Met een totaal van 5 TP moest ik uiteindelijk tevreden zijn.

Toch heb ik heel lekker gespeeld de hele dag en we kijken nu alweer uit naar volgend jaar!
Bedankt Peter en Michel voor de perfecte organisatie en de gezellige mahjongdag.
Peter en Michel Van Damme van "De Kleine 3 draken'
Groeten van Wil Meijer-Kal

Jeroen, Wil en Yvonne
vertegenwoordigden jullie club!